Spočítejte si...

Zavřít

Fio banka definitivně ruší sběrné účty u ČSOB a KB

Dlouhodobější klienti Fio banky si možná ještě vzpomenou, že tato dříve záložna mívala sběrné účty u ČSOB a KB. Sloužily např. k alternativním vkladům hotovosti. Se zavedením vlastního bankovního kódu 2010 a zprovozněním zahraničních transakcí přes vlastní BIC přestaly tyto účty postrádat smysl a banka již koncem minulého roku klientům oznámila, že účty budou zrušeny. Včera tuto skutečnost připomněla klientům zprávou do internetového bankovnictví s informací, že sběrné účty budou zrušeny k 30.6.2012

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Vláda schválila omezení výdajových paušálů a daňových zvýhodnění Sobotka: Chceme progresivní zdanění a zrušíme druhý pilíř        
Miroslav Puchalter aura:51

Platební karty

Tak teď jenom osvobodit Fio banku od platebních karet ČSOB, ale je otázka, zdali to bude spíše výhoda nebo nevýhoda. Přeci jenom bankomaty ČSOB jsou na každém rohu a 6 Kč za výběr je dobrá částka. Předpoklad je, že tato výhoda skončí, pokud se nějak nedomluví s ČSOB nebo s jinou bankou, čemuž osobně moc nevěřím. Bankomaty Fio banky (Pharro) jsou na tom bídně i když se situace zlepšuje.

Jim
Jim (neregistrovaný) ---.125.broadband2.iol.cz
15. 7. 2012 22:28 Nový

Nutno doplnit

celé vlákno

že Fio banka je pouze v Target2 a není v SEPA, takže z některých zahraničních bank (samozřehjmě ne ze všech, jen z některých, napříklaz z polské mBank a i z německé banky) byl problém zaslat europlatbu do Fio banky (na CZ nebo SK BIC)..

Patrik Chrz
Patrik Chrz (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
16. 7. 2012 7:39 Nový

Re: Nutno doplnit

celé vlákno

Je ale mozne platbu poslat jako "ostatni zahranicni platbu" na slovensky IBAN a SWIFT. Banka odesilateli za tento druh platby nesmi uctovat zvyseny poplatek, protoze se jedna o platbu ramci menove unie.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.slavnet.cz
21. 12. 2013 15:09 Nový

sběrný účet

To, že banka ohlásí, že určité jmenované sběrné účty se ruší neznamená, že vůbec žádné nefungují ;) samozřejmě je dobře pro banku, když se o tom veřejně neví :)