Hlavní navigace

Fio banka definitivně ruší sběrné účty u ČSOB a KB

Sdílet

Patrik Chrz 23. 5. 2012

Dlouhodobější klienti Fio banky si možná ještě vzpomenou, že tato dříve záložna mívala sběrné účty u ČSOB a KB. Sloužily např. k alternativním vkladům hotovosti. Se zavedením vlastního bankovního kódu 2010 a zprovozněním zahraničních transakcí přes vlastní BIC přestaly tyto účty postrádat smysl a banka již koncem minulého roku klientům oznámila, že účty budou zrušeny. Včera tuto skutečnost připomněla klientům zprávou do internetového bankovnictví s informací, že sběrné účty budou zrušeny k 30.6.2012

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 5. 2012 16:05

  bez přezdívky

  Tak teď jenom osvobodit Fio banku od platebních karet ČSOB, ale je otázka, zdali to bude spíše výhoda nebo nevýhoda. Přeci jenom bankomaty ČSOB jsou na každém rohu a 6 Kč za výběr je dobrá částka. Předpoklad je, že tato výhoda skončí, pokud se nějak nedomluví s ČSOB nebo s jinou bankou, čemuž osobně moc nevěřím. Bankomaty Fio banky (Pharro) jsou na tom bídně i když se situace zlepšuje.

 • 15. 7. 2012 22:28

  Jim (neregistrovaný) ---.125.broadband2.iol.cz

  že Fio banka je pouze v Target2 a není v SEPA, takže z některých zahraničních bank (samozřehjmě ne ze všech, jen z některých, napříklaz z polské mBank a i z německé banky) byl problém zaslat europlatbu do Fio banky (na CZ nebo SK BIC)..

 • 16. 7. 2012 7:39

  Patrik Chrz (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Je ale mozne platbu poslat jako "ostatni zahranicni platbu" na slovensky IBAN a SWIFT. Banka odesilateli za tento druh platby nesmi uctovat zvyseny poplatek, protoze se jedna o platbu ramci menove unie.

 • 21. 12. 2013 15:09

  Petr (neregistrovaný) ---.slavnet.cz

  To, že banka ohlásí, že určité jmenované sběrné účty se ruší neznamená, že vůbec žádné nefungují ;) samozřejmě je dobře pro banku, když se o tom veřejně neví :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).