Hlavní navigace

Snadnější platba daně z nemovitostí? Finanční správa nabízí dvě možnosti

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 12. 2017

Finanční správa nabízí možnosti pro pohodlnější placení daně z nemovitých věcí. Ta je splatná do konce května, kdo by však chtěl platit prostřednictvím SIPO, musí o to finanční úřad zažádat do konce ledna.

Pokud má poplatník nastaveno placení SIPO z bankovního účtu, po přihlášení k této službě se mu daň každoročně automaticky strhne z účtu a nemusí tak hlídat termíny, kdy přijde složenka, říká Věra Engelmannová, ředitelka Odboru majetkových daní, oceňování a ostatních agend.

K dispozici je i další služba, a sice zaslání informace o platbě daně z nemovitostí na e-mail. O to je třeba požádat do poloviny března. E-mail s platebními údaji pak nahradí složenku, kterou finanční správa majitelům nemovitostí posílá na jaře. V e-mailu bude i QR kód s platbou.

O obě možnosti, které se vzájemně vylučují, je třeba zažádat na finančním úřadě na připravených tiskopisech (SIPO, e-mail).

Všichni, kteří se letos nově stali majiteli nemovitosti, také musí do konce ledna podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. Daň je poté splatná do konce května.

Chcete více podrobností: Daň z nemovitých věcí 2017: co byste měli vědět?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).