Hlavní navigace

Šmejdi opět obchází seniory a ve velkém nabízejí bezpečnostní vložky do dveří

Sdílet

Podomní prodejci opět nabízejí ve větším výměnu bezpečnostních vložek do dveří. Zaměřují se hlavně na seniory. Upozorňuje na to zpráva sdružení dTest.

U paní Jaroslavy jednoho dne nečekaně zazvonili na dveře podomní prodejci. Řekli jí, že v jejím domě bylo vykradeno několik bytů a že se to může přihodit i jí. Nabídli jí instalaci bezpečnostní vložky, která měla údajně stát 3500 Kč. Protože paní Jaroslavě je již 80 let a bydlí v bytě sama, rozhodla se z obavy o svou bezpečnost nabízenou „pomoc“ přijmout. Faktura za montáž bezpečnostní vložky se však nakonec vyšplhala na 14 000 korun, popisuje zpráva příběh, který není ojedinělý.

Zhruba před rokem jsme spotřebitele varovali před společností Groziskon s.r.o., vedenou Martinem Pšeničkou. Teď se bezpečnostní vložky prodávají pod jménem společnosti TOP Dveře s.r.o. Se změnou názvu ale nepřišla ani změna jednatele ani změna obchodních praktik společnosti, zdůraznil Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení.

Pokud jste podomním prodejcům už naletěli, může být podle něj vaše situace obtížně řešitelná. Při prodeji mimo obchodní prostory přiznává sice zákon právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží, podle dostupných informací se však tento konkrétní prodejce k vracení peněz a komunikaci obecně příliš nemá.

Odstoupit od smlouvy je ovšem prvním a nezbytným krokem k tomu, abyste se mohli úspěšně domáhat svých peněz u soudu. Navíc je dobré vědět, že pokud vás prodejce o možnosti odstoupit od smlouvy nepoučí, prodlužuje se lhůta k uplatnění tohoto práva na 1 rok a 14 dní, upřesnil Zelený s tím, že nejjistější způsob, jak odstoupit od smlouvy, je doporučený dopis s dodejkou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 10. 2018 11:17

    Karla (neregistrovaný) 93.91.49.---

    V Českých Budějovicích v létě prodávala firma CSB z Bíliny , Teplického předměstí ,bezpečnostní vložky za dvojnásobek ceny. Opět starým lidem, kterým ukazoval papíry od pojišťovny, že s ní spolupracuje a pojišťovna pak hradí případné vykradení. I po okamžitém odstoupení od smlouvy, kdy vždy firma se dohadovala jak si pro vložku přijede a vrátí peníze, jak peníze pošlou složenkou / mimochodem, prý se jim vrátila/.... nakonec zboží šlo na dobírku s doporučeným dopisem. Doporučený dopis si firma vyzvedla a dobírku odložila a ta se vrací zpět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).