Hlavní navigace

Nepodali jste k daňové přiznání přes datovou schránku? Nejdříve vás vyzvou, pak pokutují

Sdílet

Pokud patříte mezi poplatníky, kteří měli podat Přiznání k dani z příjmů fyzických osob a Přiznání k dani z nemovitých věcí elektronicky, ale podali jste jej jiným způsobem, má Finanční správa právo vás pokutovat. Nejprve vás ale vyzve k nápravě.

Mezi poplatníky daně z příjmů fyzických osob a daně z nemovitých věcí je mnoho těch, kteří si datové schránky zřídili někdy v minulosti, vůbec je nepoužívají a často i zapomněli, že je mají. Tito občané mnohdy s finančním úřadem komunikují jen výjimečně, maximálně jednou do roka nebo téměř vůbec. Aby nebyli hned trestáni pokutou za to, že občas na finanční úřad podají přiznání papírově, místo elektronicky, rozhodli jsme se vyjmout tato podání ze Seznamu, vysvětlil Jan Ronovský, zástupce generálního ředitele Finanční správy.

U podání, která nejsou uvedena na Seznamu podání, obdržíte nejdříve výzvu, abyste jej podali elektronicky. Pokud tak neučiníte, hrozí vám pokuta za nepodání daňového přiznání. Ta činí 2000 Kč. A pokud nesplněním vaší povinnosti závažně ztěžujete správu daní, může pokuta dosáhnout až 50 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).