Hlavní navigace

Složenky zaplatíte už i při nákupu potravin

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 3. 2012

Ve vybraných prodejnách spotřebních družstev COOP můžete zaplatit své složenky. Zatím pilotní provoz testuje Poštovní spořitelna v Jednotách v Nové Pace a Jindřichově Hradci.

A jak služba funguje? Zákazník obsluze prodejna předá složenku či vyplněný formulář a pokladní zadá požadované údaje do systému. Následně zákazník obdrží jedno potvrzení, druhé spolu se složenou nebo formulářem zůstává na prodejně. 

Složenky je možné hradit v hotovosti nebo platební kartou. Limit pro jednu transakci je 10 000 Kč. Průměrně ale lidé platí částky kolem 1000 Kč, většinou složenky za elektřinu, vodu, telefon nebo pojištění.

Do konce března chceme spustit tuto službu pro veřejnost na dalších čtyřech družstvech. A pokud se potvrdí dostatečný zájem zákazníků COOPu, čemuž zatím vše nasvědčuje, začneme službu Složenka nabízet od roku 2013 až v dalších třiceti družstvech. Pokud se tak stane, rádi bychom na prodejnách COOPu nabízeli také další finanční služby, a to výběr z účtu nad rámec limitu CashBack či bezhotovostní převody z účtu na účet, uvedla Vlasta Dolanská z Poštovní spořitelny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).