Hlavní navigace

Skupina RSJ posiluje v Pillow pojišťovně, získá většinu jejich akcií

Sdílet

Lenka Kašparová 17. 6. 2020

Pillow pojišťovna má majoritního akcionáře, je jím finanční skupina RSJ. Doposud byla jediným akcionářem pojišťovny společnost Simply Fair Insurance a.s., od níž nyní RSJ získala 78,6% podíl akcií. Zbylá část akcií zůstává v rukou zakladatelům Pillow, kterými jsou Jakub Strnad, Martin Podávka a Marcel Beno. Obchodní transakci ještě musí posvětit dozorčí orgány a dokončena by měla být ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Skupina RSJ se svým šéfem Liborem Winklerem patřila k zakládajícím členům PRVNÍ klubové pojišťovny (PKP), z níž v listopadu roku 2019 vznikla Pillow pojišťovna. Jako důvod zániku PKP uvádí, že si během prvních let své existence nezískala dostatečný počet klientů a její působení na trhu bylo proto ukončeno prodejem novým vlastníkům. Výměna tehdejšího vedení se neobešla bez drobné epizody, kdy se vedení nové pojišťovny nepohodlo s bývalým šéfem PRVNÍ klubové pojišťovny Markem Orawskim.

Současné vedení ryze české pojišťovny s anglickým názvem Pillow (polštář) má novou obchodní a produktovou strategi a prvním produktem pod novou značkou se stalo pojištění vozidel s cenou dle ujetých kilometrů.

Pojišťovna se zároveň chlubí jasně srozumitelnými pojistnými podmínkami, které zjednodušila a zkrátila na maximální rozsah deset stran a dalšími inovacemi. Od počátku budujeme Pillow jako nezávislou pojišťovnu, která své služby nabízí klientům ve spolupráci s nezávislými finančními poradci. Našim dlouhodobým cílem je inovovat pojišťovnictví směrem k maximální férovosti a srozumitelnosti pro klienty. Nový akcionář je tak důkazem nejen stability, ale také naší nezávislosti, komentoval změnu akcionářů Jakub Strnad, zakladatel a předseda představenstva Pillow pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).