Hlavní navigace

Škoda Auto chce získat konkurenceschopnost propouštěním

Sdílet

Arsen Lazarevič 28. 1. 2015

Škoda Auto v loňském roce sice zvýšila prodeje o 13 % na více než 1 milion a 37 tisíc aut, což je nejvíce v historii automobilky, i tak ale automobilka však chystá pro zaměstnance řadu nepříjemných změn. Šéf firmy Winfried Vahland se totiž domnívá, že příštích deset let nejtěžší dekádou podniku. S informací přišla Mladá fronta dnes.

Automobilka by se podle nové koncepce měla věnovat jen podstatným činnostem, které souvisí s výrobou s tím, že jiné služby by se měly přenechat externím firmám. Třetina zaměstnanců proto může být přesunuta. Společnost také plánuje propustit třetinu manažerů a koordinátorů s tím, že na jednoho manažera by nově mělo připadnout v průměru osm podřízených, zatímco dnes je to necelých pět.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 1. 2015 19:23

  Agent Bureš

  Většinou jde o jediné - vydělat ještě více (vrcholnému managementu, který má podíly ze zisku a akcionářům). Okecává se to většinou hodně podobně (je to nutné z důvodu větší konkurenceschop­nosti, kvůli současné nebo budoucí krizi světové, oborové apod.).

  Dnes už bohužel tyhle nadnárodní vykořisťovatele nevlastní konkrétní osoba (která by se mohla obávat, že jí dají dělníci po čuni) a odbory jsou slabé, možnosti obrany jsou tedy minimální.

  To, že agentury podnikají na hranici nebo za hranicí zákona je všeobecně známé a pokud vím, tak s tím nikdo nic nedělá a bohužel ani moc dělat nemůže. Agentury to totiž mají vychytané ("zaměstnávají" na ŽL, takže na jejich "zaměstnance" se nevztahuje zákoník práce ani další zákony a normy, které zaměstnance chrání).

  O Škodě auto se hovořilo jako o perle našeho průmyslu. Teď už snad takto vnímána nebude.

  Německé firmy (a nejen ony) jsou nenažrané. Nikdy nemají dost. V podstatě je to další okupace, tentokrát naštěstí mírovou cestou.

  Ač nejsem komunista, tak mě tyto praktiky zavání vykořisťováním (vrcholný management dobře ví, že agentury seženou dostatek zoufalců, kteří budou za nabízenou práci rádi).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).