Hlavní navigace

Seniorům mohou během nouzového stavu převzít důchod příbuzní

Sdílet

Lenka Kašparová 5. 11. 2020

Seniorům a lidem s oslabenou imunitou mohou během nouzového stavu vyzvednout důchod vyplácený v hotovosti prostřednictvím České pošty jejich příbuzní nebo další blízké osoby. Potřebují k tomu jenom vytištěný formulář s plnou moci, podepsaný adresátem důchodu a zplnomocněnou osobou.

Jedná se o opatření, které má předejít šíření koronaviru. Česká správa sociálního zabezpečení se na něm dohodla s Českou poštou. Pracovníci pošty plnou moc ověří podle občanského průkazu totožnost zmocněnce. Podpis zmocněnce potvrzující převzetí důchodu a trvání podmínek pro jeho výplatu bude porovnáván s podpisovým vzorem na občanském průkazu.

Plná moc platí jednorázově pro konkrétní splátku důchodu/splátky důchodů a po vyplacení důchodu se stává součástí archivované části výplatního dokladu/výplatních dokladů. V případě důchodů vyplacených tímto způsobem poskytne Česká pošta při vyžádání výplatního dokladu České správě sociálního zabezpečení spolu s tímto dokladem i plnou moc, na základě které byl důchod vyplacen.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 11. 2020 18:08

    Jehovista

    To je stejne drsny, ze se jeste v dnesni dobe duchody vyplaci v hotovosti. Akorat si to pak sysli doma pod polstarem a daji to prvnimu podvodnikovi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).