Hlavní navigace

Češi plánují dovolenou řešit až na poslední chvíli

Sdílet

Lenka Kašparová 5. 11. 2020

Lidé mají strach z nákupu letních dovolených. Zatím co loni se téměř polovina zájezdů letních dovolených prodala v rámci first minute nabídek už během podzimních a zimních měsíců, letos si chce pořídit letní dovolenou v předstihu asi jen desetina Čechů. Naopak třetina respondentů uvedla, že dovolenou budou příští rok řešit až na poslední chvíli. Vyplývá z průzkumu ERV Evropské pojišťovny.

Z průzkumu je jasně znatelná změna chování i těch Čechů, kteří jsou zvyklí pravidelně vyrážet do zahraničí. Zatímco v předchozích letech si dovolenou mimo ČR dopřál každý třetí, letos jen každý devátý, říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Zatímco v roce 2019 si dovolenou do zahraničí dopřálo 34 % Čechů, v roce 2020 to byla už jen třetina z nich. Ostatní trávili dovolenou cestováním po ČR, doma či na chatě. Příští léto vyrazí na zahraniční dovolenou nejspíše ještě méně lidí. Téměř polovina (45 %) dotázaných uvedla, že zatím dovolenou v zahraničí neplánuje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2020 7:28

  Victor z Ovieda

  Tak samozřejmě.Jez­díme/létáme každý rok,ale v této koronavirové době kupovat dovolenou dopředu je nesmysl.Ani tento rok jsem nebyl i když byly hranice otevřené.Nebudu někde v zahraničí pobíhat s rouškou s nutností dodržovat různá striktní opatření.Až se to polepší/uvolní a bude to relativně "normální",tak pojedu/poletím i dvakrát (jestli na to bude škvára :-)),ale zatím ne.Lidé jsou v potížích ještě z jara,kdy zavřeli ekonomiku a životní úrověň mnohým klesla.Nechápu,ale v televizi jsem zachytil,že nezaměstnanost dokonce klesla.Ovšem,k této zprávě se stavím skepticky a moc jí nevěřím.Asi jen uklidňování "lůzy". :-)

 • 18. 11. 2020 8:29

  bez přezdívky

  Příští rok dovolenou v zahraničí vůbec neplánujeme. Pokud to vše dovolí, budeme se vracet na známá místo po ČR. Letos určitě nevynecháme Luhačovice, byli jsme tu ubytování v menším hotelu. Docela blízko centra a klid - https://vincentluhacovice.cz/cs

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).