Hlavní navigace

Senátoři odmítli zrušení karenční doby u nemocenské, návrh se vrací k poslancům

Sdílet

Jiří Hovorka 21. 12. 2018

Senátoři těsnou většinou odmítli zrušení takzvané karenční doby u nemocenské. Pro senátní veto hlasovalo 37 ze 62 přítomných členů horní komory. Návrh novely zákoníku práce se nyní vrátí zpět poslancům, předpokládá se, že sněmovna horní komoru přehlasuje. K proplácení náhrady mzdy ve výši 60 procent vyměřovacího základu by pak mělo dojít od 1. července roku 2019. Čtěte podrobnosti: Nemocenské dostanete i za první 3 dny nemoci. Ekonomové ale změnu kritizují

Senátoři naopak včera schválili přísnější pravidla pro směnárny a také přesun jízdného ve vlacích, autobusech nebo na lanovkách do desetiprocentní sazby DPH z nynějších 15 procent.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 12. 2018 8:38

  Kamil (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Proč by měl zaměstnavatel platit něco ze svého, když pojištění inkasuje stát. Takže souhlasím se senátem, že zaměstnavatel by neměl platit nic. Dále bych navrhoval úplně zrušit odvody na sociální pojištění, jelikož je prakticky k hovnu.

 • 23. 12. 2018 13:51

  Victor (neregistrovaný) 89.29.125.---

  No,celkem souhlasím,ale nevím proč by se neměly platit první tři dny nemocenské?Když nastoupím do nové práce,tak nezačínám platit zdravotní pojištění až po třetím dni,ale hned!Není o čem mluvit.Tedy psát.

 • 24. 12. 2018 20:16

  John (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Souhlasím. Veškeré nemocenské převeďme na komerční bázi a pak si zaplaťte libovolnou variantu a tarif. Mimochodem na pojištění na autě je mnohdy spoluúčast, tam není o čem mluvit.
  Nechápu, proč by měl povinně zaměstnavatel platit někomu nemocenskou nebo dovolené. Pokud si to teda dobrovolně nedohodnou jako formu benefitu. Ano, máš nárok na 4 týdny dovolené, ale plať si ji ze svého. Ano, máš právo marodit, ale pojisti se na to ze svého.
  Skoro 30 roků po revoluci a pořád málo, aby se změnilo komunistické myšlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).