Hlavní navigace

"Semafor" pro cestování se promítne i do krytí v cestovního pojištění, připravte se na výluky

Sdílet

Segmentace zemí podle barev semaforu, jak ji představila vláda, se promítne i do plnění cestovního pojištění. Jak to bude v praxi probíhat už představila jako první UNIQA pojišťovna u svých produktů. Lze však očekávat, že podobně budou postupovat další pojišťovny.

Zelená a oranžová zóna

Cestovní pojištění bude platné v plném rozsahu, včetně krytí pro případné onemocnění koronavirem;

Červená zóna

Jde o státy rizikové a k cestování nevhodné. Budou mít vyloučeno krytí pro potíže spojené s koronavirem, ať už jde o samotnou diagnózu, anebo další potíže spojené například s karanténou, výlukou dopravy nebo uzavřením země apod.

Jiné plnění než pro koronavirus

Po pojistné události jiného druhu (úraz, jiná diagnóza) platí cestovní pojištění v „červených“ zemích pouze v případě, kdy není vyhlášen obecný zákaz či obecné nedoporučení do dané země nebo oblasti z ČR cestovat podle MZV. To však platilo obecně vždy.

Změna barvy zóny až po příjezdu turistů

Pokud dojde k zařazení země do „červené zóny“ až po vašem příjezdu (tj. před odjezdem byla barva zelená/oranžová), pojišťovna plnit bude. Pokud přitom (i jako zdraví) uvíznete v místní karanténě (a neměli jste prokazatelně možnost se vrátit před uzavřením do ČR), prodlužuje se vám platnost cestovního pojištění na dobu karantény v plném rozsahu a bezplatně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).