Hlavní navigace

ČSOB má novou sérii bankomatů, umí více, jsou rychlejší a přitom úspornější

Sdílet

ČSOB zavedla jako první na českém trhu do provozu řadu bezkontaktních bankomatů DN Series od výrobce Diebold Nixdorf. Bankomaty mají velkou dotykovou obrazovkou a vylepšenou ochranu před možným zneužíváním platebních karet.

Uvedení nové řady bankomatů do provozu nám pomáhá plnit naše vize v oblasti inovací a bezobslužných poboček, modernizuje vzhled naší bankomatové sítě, posiluje bezpečí a ochranu klientů a zvyšuje kapacitu vkladů a výběrů. ČSOB se jako jedna z mála bank na světě na vývoji DN series i podílela, a proto má přednost při jejich uvádění do ostrého provozu, říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB pro platební řešení a inovace.

Nové typy bankomatů banka prozatím instalovala na osmi pobočkách (mj. Lidická v Praze, Americká v Plzni). Na pobočce Vinohradská v Praze byl v barvách ČSOB instalován dokonce první výběrový bankomat této nové modelové řady na světě. Postupně se bude objevovat na stále více místech po celé ČR s tím, jak bude končit životnost stávajících modelů.

Bankomat DN Series 200 (uprostřed) od výrobce Diebold Nixdorf, určený pro vnitřní prostory, v barvách ČSOB. (5. 6. 2020)
Autor: Československá obchodní banka, a. s.

Bankomat DN Series 200 (uprostřed) od výrobce Diebold Nixdorf, určený pro vnitřní prostory, v barvách ČSOB. (5. 6. 2020)

Bankomaty DN Series zabírají méně místa než stávající zařízení, ale umí zpracovat větší objem hotovosti s rychlostí až deset bankovek za vteřinu. Spotřebují i méně energie. Jsou přizpůsobené pro osoby na vozíčku a mohou je obsluhovat i osoby se zrakovým hendikepem. Na jednotlivé transakce klienta upozorňují diodovými zónami.

ČSOB provozuje celkem 1012 bankomatů, z nichž je 530 bezkontaktních a 247 vkladových. Všechna zařízení jsou upravena pro klienty se zrakovým postižením. Banka má i mobilní bankomat, který využívají třeba pořadatelé festivalových akcí.

Video: Promo výrobce na danou sérii bankomatů

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).