RegioJet obnoví vlakové spoje s Rakouskem a Slovenskem, přidá i Chorvatsko

Sdílet

RegioJet obnoví od pondělí 15. června 2020 vlakové spoje mezi Českou republikou a Rakouskem. Spoje budou obnovovány postupně s tím, že dopravce zvažuje ještě v průběhu července odstartovat také mezinárodní vlakové spoje z Prahy, Brna a Vídně do Budapešti. 

„Rakousko, Maďarsko a Slovensko jsou země, u kterých se dá očekávat, že budou patřit k zemím nejvíce navštěvovaným během letošního léta. Proto je naším zájmem zavést tyto spoje znovu do provozu co nejdříve,“ říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet. 

V současné době už jezdí denně autobusový spoj Brno – Vídeň a zpět, který je v Brně navázán na vlakový spoj RegioJet Praha – Vídeň a zpět.

Slovensko

Od neděle 7. června 2020 RegioJet obnoví mezinárodní vlakové spoje také mezi Českem a Slovenskem.

Bratislava – Brno – Praha a zpět – 3 x denně v každém směru

Bratislava hl. st. odjezdy ve směru Brno a Praha v 8:47, 12:47, 15:44
Praha hl. n. odjezdy ve směru Bratislava: 7:20, 11:20, 15:20

Košice – Žilina – Ostrava – Praha a zpět

Košice odjezdy ve směru Praha: 7:45, 21:22
Praha hl. n. odjezdy ve směru Košice: 7:50, 21:50

Chorvatsko a Slovinsko

Prodej jízdenek na vlakové spoje do Chorvatska startuje od úterý, 9. 6. 2020. Ceny jízdenek budou na historicky nízké úrovni, od 590 Kč resp. 22 EUR. Vlaky spojí ČR (Praha, Brno, Pardubice, Břeclav) a také slovenskou Bratislavu s chorvatskou Rijekou a slovinskou Lublaní.

Kromě Prahy a Brna, vlaky zastaví pro nástup a výstup cestujících v Pardubicích, Břeclavi a také v Bratislavě. Zároveň tím také dojde k obnovení přímého vlakového spojení se Slovinskem, kde vlaky zastaví v Lublani.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Po studiu žurnalistiky se začala naplno věnovat novinářskému řemeslu se zaměřením na ekonomiku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).