Hlavní navigace

Sberbank spustila pro své zaměstnance anonymní odbornou pomoc

Sdílet

Lenka Kašparová 16. 7. 2020

Sberbank nabízí svým zaměstnancům poněkud neobvyklý bonus – Zaměstnanecký asistenční program. Ten probíhá v návaznosti na ročník Dnů zdraví pořádaný bankou pro své zaměstnance. Každý měsíc probíhá série workshopů s tématikou zaměřenou na mentální a fyzické zdraví. Sberbank nyní spustila nový asistenční program, který zaměstnancům nabízí pomoc v nelehkých životních situacích. Zaměstnanci včetně rodičů na mateřské a rodičovské dovolené mohou své osobní problémy řešit s odborníky z oblasti psychologie, financí, práva a zdraví. Služby jsou jim i jejich rodinným příslušníkům poskytovány zdarma, a to anonymně, 24 hodin denně, 365 dní v roce.

K dispozici jim je telefonní linka, na které mohou řešit krizové situace a domlouvat si konzultace s odborníkem z oblasti psychologie, financí a práva. Současně mohou zaměstnanci využít také e-mail a webový formulář. Program zahrnuje také lékařské poradenství, kdy zaměstnancům do šesti hodin odpoví praktický lékař i specialista. Služba jim pomůže také s vyhledáním a objednáním k odbornému lékaři.

Nečekané situace prověřují vztahy, a to platí i pro vztahy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. V takové chvíli je nutné, aby obě strany prokázaly dávku flexibility a solidarity. Pokud se zaměstnanec ocitne ve složité životní situaci, dobrý zaměstnavatel jej umí podržet. Proto jsme se rozhodli našim zaměstnancům poskytnout tento benefit odborné pomoci právě v těch náročných životních chvílích, vysvětluje Petr Čeřovský, ředitel HR Management Sberbank.  

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).