Hlavní navigace

Saifu je zpět jako Poketka. Spořitelna opět láká na platby mobilem

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 9. 2018

Aplikace České spořitelny pro placení mobilním telefonem na bázi technologie NFC je zpět ke stažení na Google Play. Spořitelna aplikaci přejmenovala na Poketku.


Autor: Česká spořitelna

Náhled do Poketky

Spořitelna aplikaci uvedla na začátku srpna pod názvem Saifu, později ji ale stáhla. Ochrannou známku na slovo „Saifu“ totiž vlastní společnost Paymaster, která sama vyvíjí aplikaci platebního systému postaveného na kombinaci platby penězi a kryptoměnami.

Všechny funkce aplikace jsou stejné jako před jejím přejmenováním. Kromě mobilních plateb umí Poketka vygenerovat tzv. jednorázovou platební kartu pro bezpečné platby v e-shopech či nabízí slevový program na bázi okamžitých slev. Slevy lze čerpat u více než stovky obchodníků z různých kategorií, říká Lukáš Kropík, mluvčí České spořitelny.

Poketku spořitelna vybrala s tím, že jde o vhodný český název, který významově vystihuje placení. Nově je možné v aplikaci přidat i kreditní kartu od Visa. Dosud šlo „nahrávat“ jen debetní karty Visa. Na možnosti platit i s kreditní kartou od Mastercard pracujeme, dodává Kropík. V nastavení si také lze nově vypnout animaci ryby, která slouží jako průvodce aplikací.

A co lidé, kteří si stáhli Saifu ještě před tím, než ho spořitelna stáhla? Všichni klienti, kteří mají nainstalovanou aplikaci Saifu, s ní mohou bez problémů platit i nadále do konce září. Pokud by samozřejmě chtěli přejít na Poketku hned, stačí si ji nainstalovat, odpovídá Kropík.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).