Hlavní navigace

S čím jsou zaměstnanci nejčastěji nespokojení?

Sdílet

Češi pracující v kancelářích si nejčastěji stěžují na nedostatek přirozeného světla, špatné vytápění nebo naopak chybějící stínění. Vadí to více než polovině zaměstnanců. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Erste Group Immorent.

Polovina respondentů by například odmítla pracovat v místnosti, která nemá okna. Pokud už by svolili k pracovnímu místu bez oken, bylo by to jen za předpokladu, že jim zaměstnavatel výrazně zvýší plat. Vliv na špatné pracovní podmínky má i stáří budovy, kdy mnoho budov je starších 10 let. Denní světlo je důležité pro 83 % dotázaných. V práci s osvětlením ale není spokojeno 46 % Čechů. Pouze 9 % z nich pociťuje naopak přemíru světla ve svém pracovním prostředí.

Pod ideálním prostředím k práci si ale Češi představují mnohem více. Například 72 % z nich by se líbilo mít výhled do zelené krajiny, nebo alespoň městské zeleně. Dalších 22 % by ocenilo i panorama města. Realita je však někde jinde. Ve 35 % případů se zaměstnanci dívají do městských ulic, ve 31 % případů pak do vnitrobloku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).