Spočítejte si...

Zavřít

Ruská Expobank koupila českou LBBW Bank

Landesbank Baden-Württenberg prodala svoji 100% dceřinnou pobočku LBBW Bank CZ. Koupila ji ruská banka Expobank. Smlouvy již byly podepsány, obě strany se však dohodly, že prodejní cena a další podrobnosti zůstanou tajemstvím.

LBBW působí na českém trhu od roku 2008, kdy od rakouské společnosti BAWAG P.S.K. převzala její českou pobočku. Na českém trhu jde o středně velkou banku s bilanční sumou 30 miliard Kč ke konci roku 2012.

O českou dceru LBBW Bank se v minulém roce ucházelo několik zájemců. Jako první na podané nabídky upozornil v září loňského roku server Motejlek.com. Otevřeně se mluvilo o České spořitelně, Andreji Babišovi a právě Expobank ruského finančníka Igora Kima. Nejblíže uzavření obchodu byla Česká spořitelna. Centrála německé LBBW souhlasila s prodejem do jejích rukou, nakonec však nesplnila podmínky, které si Česká spořitelna kladla.

Poté, co se přiblížila možnost prodeji Expobank, vybrali z LBBW své prostředky někteří významní vkladatelé. Podle iHned.cz jde v součtu o stamiliony korun. 

Z LBBW Bank se stane již třetí banka na českém trhu ovládaná ruským kapitálem. Dosud zde působily Sberbank a Evropsko-ruská banka.

Aktualizováno: Stáhněte si formuláře pro daň z nemovitostí 2014 Novoroční změny v Air Bank přinesly i vyšší bonusový úrok na půjčkách        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.p9.casablanca.cz
14. 1. 2014 15:16 Nový

prodej lbbw

celé vlákno

Tak nevím, utéct včas od lbbw nebo počkat na Expobank? Kdo poradí?

nami
nami (neregistrovaný) 188.175.96.---
22. 6. 2014 11:38 Nový

Re: prodej lbbw

celé vlákno

stačí dobře číst v článku o prodeji viz:
Poté, co se přiblížila možnost prodeji Expobank, vybrali z LBBW své prostředky někteří významní vkladatelé. Podle iHned.cz jde v součtu o stamiliony korun.
Tak snad každý soudný člověk ví co dělat :-)