Hlavní navigace

RSTS prodlužuje splatnost úvěru na družstevní bydlení až na 25 let

Sdílet

Lenka Kašparová 4. 3. 2021

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) nabízí úvěr určený na pořízení družstevního bytu. Půjčit si můžete až 2 milióny korun bez nutnosti zajištění vlastní nemovitosti. (Družstevním bytem totiž nelze ručit.) Splatnost úvěru se nově prodlužuje až na 25 let, což umožňuje snížení výše měsíčních splátek, ale úvěr se vám takto může prodražit. Pro získání úvěru od RSTS nemusíte mít naspořeno ani mít předem uzavřenou smlouvu o stavebním spoření. Úroková sazba půjčky začíná na sazbě 3,74 % ročně.

Developeři, stavební bytová družstva a města aktuálně přicházejí s projekty na výstavbu družstevních bytů, jejichž ceny jsou nižší, než je cena vlastnického bydlení. Cenu totiž obvykle snižuje odklad koupě pozemku a nižší náklady na výstavbu. Družstevní byt tak lze pořídit za méně peněz. Družstevník zaplatí jednorázový členský vklad ve výši 25 – 30 % ceny bytu a zbytek ceny splácí v rámci měsíčního nájmu, vysvětluje Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

Půjčka je určená nejen na koupi družstevního bytu. Financovat s ní můžete také rekonstrukci a vybavení interiéru družstevního bytu, a to až do výše 50 % úvěru.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).