Hlavní navigace

Richee láká na úrok 1,5 procenta. Aplikace od Creditas už je pro všechny

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 10. 2018

Mobilní aplikace Richee od Banky CREDITAS je od října dostupná všem, kdo mají zájem a  mobilní telefon s operačním systémem Android nebo iOS. Umožňuje ovládání účtů v pěti českých bankách a láká na účet s úrokem 1,5 procenta.

Přes aplikaci je nyní možné ovládat účty těchto bank: CREDITAS, České spořitelny, Fio, Equa Bank a Air Bank. Aplikace umí vytvářet statistiky, kategorizovat platby i synchronizovat jejich historii a umí provádět platby. 

Naší prioritou je nyní připojování dalších bank a přidávání dalších funkcí, jako bude geolokace plateb nebo možnost přidat si k platbě naskenované dokumenty, říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj, který projekt Richee vede. V létě banka aplikaci testovala v pilotní verzi s více než tisíci uživateli.

Přes aplikaci je možné zřídit běžný účet Richee s úrokem 1,5 procenta, který se ale vztahuje jen na vklady do 50 tisíc korun. Peníze nad touto hranicí úročeny nejsou.

K účtu je i platební „Richee“ karta, na které je stejně jako u běžného účtu od CREDITAS pět výběrů z jakéhokoli bankomatu v Česku zdarma. Případný další vyjde na 20 korun.


Autor: Banka CREDITAS

Richee karta

Do aplikace se uživatelé přihlašují pomocí PINu nebo s využitím otisku prstu (touch ID) nebo skenu obličeje (face ID). Transakce jsou pak podepisovány autorizační metodou banky, ve které je platba prováděna. Aplikaci mohou lidé používat, aniž by měli u Banky CREDITAS svůj účet.

Richee na fotkách:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).