Hlavní navigace

Novým členem bankovní rady ČNB bude Michl. Mám rád jeho texty, řekl Zeman

Sdílet

Jiří Hovorka 5. 10. 2018

Novým členem bankovní rady České národní banky bude ekonom Aleš Michl. Jmenován bude 21. listopadu prezidentem republiky Milošem Zemanem. Ten Michlovo jméno oznámil v pořadu na televizi Barrandov.


Autor: QUANT

Aleš Michl

Já mám velmi rád jeho texty. Řadu z nich jsem studoval, řada z nich se mně líbí a mimo jiné má smysl pro humor, což je vzácnost a mezi ekonomy dvojnásobná vzácnost, uvedl prezident.

Z bankovní rady ČNB odejdou koncem listopadu viceguvernéři centrální banky Mojmír Hampl a Vladimír Tomšík. Skončí jim druhé funkční období, na třetí již nemohou kandidovat. Jméno druhého nového člena zatím Zeman nezveřejnil.

Michl působí jako poradce premiéra Andreje Babiše a spolu s ekonomem Pavlem Kohoutem a Vítem Vařekou z investiční společnosti AMISTA založil a řídí algoritmicky řízený fond QUANT.

Sedmičlenná bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země – například rozhoduje o výši úrokových sazeb – a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních. Členové rady mají šestiletý mandát a do funkce je jmenuje prezident republiky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).