Hlavní navigace

Režijní jízdenka na dráhu dvojnásobně podraží

Sdílet

Jiří Hovorka 21. 12. 2011

Lidé, kteří mají ze zákona nárok na téměř bezplatné cestování s Českými drahami, zaplatí od ledna za svou výhodu dvakrát více než dosud a v příštích letech bude zdražení pokračovat. Dohodl se na tom Odborový svaz železničářů s ministrem dopravy Pavlem Dobešem (VV), ve svém dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes. Režijní jízdenka tak bude od ledna stát 500 korun namísto současných 250 Kč. Méně (300 korun) za oblíbené „režijky“ zaplatí děti a důchodci.

Zdražení je podle deníku menší, než původně navrhovaly České dráhy. Ty chtěly za možnost neomezeného cestování 1500 korun. Podle dohody má v roce 2013 režijní jízdenka zdražit na 750 korun, o rok později pak na rovných 1000 korun.

Režijní jízdenky mohou využívat všichni zaměstnanci Českých drah, nákladního dopravce ČD Cargo, Správy železniční dopravní cesty a dalších drážních institucí, včetně jejich rodinných příslušníků. V praxi tak jde o deseti tisíce lidí. Pro srovnání: roční neomezené cestování v síti Českých drah pro „neželezničáře“ vyjde na 22 990 korun.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).