Hlavní navigace

Restauracím se od prosince sníží DPH na 15 %. Ostatní možná potěší levnější tisk

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 11. 2016

Od prosince se restauracím v souvislosti se zavedením elektronické evidence tržeb sníží sazba DPH z 21 na 15 %. Podrobněji o tom informoval náš sesterský server Podnikatel.cz.

Zejména vydavatele by pak mohla potěšit 10% sazba DPH pro časopisy a noviny, kterou odhlasovali poslanci. Návrh nyní posoudí senát. Pokud ho podepíše i prezident, mohl by začít platit od začátku příštího roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 11. 2016 0:26

    ViR

    A tou je, že DPH se (samozřejmě) sníží jen těm restauracím, které provozují plátci DPH, čili podnikům s větším obratem, a že 15% snížení se týká POUZE jídel a nealko nápojů. To je totiž zhruba stejně významná informace jako ta, že se něco snižuje, jelikož ne každý klikne na odkaz a začne problematiku blíže studovat.

    Takže pak zase hostinští budou za "zloděje" když jim hodný oligarcha Babiš snížil daně, a oni si klidně ještě někde v Horním Dolíkově zdraží...

    Pravdou je totiž to, že malých vesnických výčepů, často provozovaných jen večer pár hodin a jako vedlejší činnost, se dotknou akorát vyšší náklady za pořízení HW a provoz EET, jelikož mají tak malý obrat, že nejsou plátci DPH a jídla či nealko prodají poskrovnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).