Hlavní navigace

Na klienty Fio banky číhá phishing z tureckého webu

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 14. 11. 2016

Z finanční gramotnosti se rozhodli přezkoušet klienty Fio banky autoři phishingu, který se v pondělí 14. listopadu 2016 objevil v českých e-mailových schránkách. Podvodná stránka je postavená na aktivním (jinak neškodném) tureckém webu specializujícím se na konzultace při vyhledávání klíčových slov pro Google. Prvotní odkaz

http://irgiyiz.biz/img/icons/tabs/fio/

je přesměrovaný na

http://addwords.com.tr/ap­ps/sencha/fio/ib2/login.php?

Phishingová stránka po klientech loudí uživatelské jméno a heslo a v dalším kroku chce po nich číslo debetní karty, platnost CVC kód a „heslo MasterCard“, čímž nejspíš mají na mysli jednorázově generované heslo, které se zasílá na mobil při platbách na internetu. Celý web nabíc má viditelné potíže s češtinou, které jsou vlivem chybného kódování.

Přestože je celý pokus velmi úsměvný, je potřeba být na pozoru a zásadně neklikat na odkazy v e-mailech, které navádějí k aktualizaci dat v internetovém bankovnictví či k platební kartě. A mimo jiné sledovat, na jaké doméně skutečně jste a zda web, který vidíte, má běžné znaky internetového bankovnictví tak, jak jej znáte, včetně zabezpečeného připojení. Ale to přece víte.

Phishing na klienty Fio banky v pondělí 14. listopadu 2016
Autor: Dalibor Z. Chvatal

Phishing na klienty Fio banky v pondělí 14. listopadu 2016

Phishing na klienty Fio banky v pondělí 14. listopadu 2016
Autor: Dalibor Z. Chvatal

Phishing na klienty Fio banky v pondělí 14. listopadu 2016

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).