Hlavní navigace

Rekonstrukci svépomocí dělá jen pětina Čechů. Ostatní si najmou řemeslníka

Sdílet

byt, bydlení, pronájem Autor: Depositphotos

Do rekonstrukce bytu kompletně svépomocí se pouští jen pětina Čechů. Ostatní si raději najmou řemeslníka, aby práci odvedl za ně. Velmi častou variantou je pak situace, kdy lidé najatému řemeslníkovi pomáhají s rekonstrukcí. Vyplynulo to z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Na rekonstrukci svého bydlení si řemeslníky najímá více než polovina z dotázaných (56 %). Třetina lidí přitom pomáhá s drobnými úkony a 12 % alespoň sežene všechen potřebný materiál nebo uklidí. Jen 8 % svěří řemeslníkům úplně všechno od nákupů až po vysávání a mytí oken.

Do rekonstrukce výhradně svépomocí se pouští každý pátý Čech. S většími úpravami domů a bytů bychom měli počítat zhruba jednou za deset let. Nejde jen o opotřebení materiálů, časem se mění také rodinné potřeby a nároky na příjemné a pohodlné bydlení, říká Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

Nepříjemnost, se kterou se Češi setkávají, je ale nedostupnost řemeslníků. Ti, kteří plánují rekonstrukci, shánějí řemeslníka i několik měsíců dopředu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).