Hlavní navigace

České dráhy vypraví letní sezónní vlaky. První vyjedou už za týden

Sdílet

České dráhy v letních měsících upraví své jízdní řády. Jednou ze změn je prodloužení vlaku railjet „Brněnský drak“, který z Břeclavi bude pokračovat do Bratislavy, a to pod názvem „Metropolitan Slovenská strela“. Tato změna začně platit od poloviny června 2019. Vlak vyjede z Prahy v 19:50, z Brna ve 22:24 a do Bratislavy přijede ve 23:43. V opačném směru pak z Bratislavy vyjede v 5:10, z Brna v 6:35 a do Prahy přijede v 9:07.

Další změnou jsou pak letní sezónní vlaky, které brzy vyjedou. V noci z 31. května na 1. června 2019 poprvé v letní sezóně vyjede noční posilový vlak z Prahy do Popradu-Tater a Košic, a to pod názvem „EuroNight Bohemia“. Vlak pojede až do 16. září 2019. Druhou variantou je pak tzv. autovlak, který pojede rovněž do Popradu a nabídne možnost přepravy automobilů a motocyklů.

Od 19. června do 31. srpna pak bude v provozu noční rychlík „Wydmy“ z Bohumína do polských prázdninových letovisek u Baltského moře. Vlak odjede z Bohumína večer ve 20:12 hod. a do stanic Gdaňsk, Sopoty, Gdyně, Hel a Łeba na pobřeží Baltu přijede druhý den ráno. Opačně rychlík „Wydmy“ odjíždí večer před 20. hodinou a do Bohumína přijede ráno před 8. hodinou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).