Hlavní navigace

RegioJet zdražil na třech trasách. Přidal také nový spoj na budapešťské letiště

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 2. 2018

Dopravce RegioJet zdražil jízdenky na třech vnitrostátních linkách. Jde o trasy z Brna do Ostravy a do Zlína a z Prahy do Mostu. Například z Brna do Ostravy už vyjde jízdenka až na 220 korun. V případě linky do Zlína podražilo základní jízdné na 125 korun, upozorňuje web zdopravy.cz.

Jedná se o menší úpravu cen, které RegioJet realizuje u svých spojů několikrát do roka, kdy dochází buď k mírnému zvýšení nebo naopak snížení cen na některých trasách nebo u vybraných spojů, řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj. Podle něj změny souvisí s vývojem situace na trhu nebo s úpravou provozu na dané lince. Jedná se o úpravy v rozsahu 5 až 15 Kč, dodal pro web zdopravy.cz.

RegioJet také od 4. března mění jízdní řád. Skončí například provoz linek Brno – České Budějovice a Praha – Hradec Králové – Náchod – Trutnov. Dopravce to už dříve vysvětlil tím, že linky nejsou ziskové nebo vydělávají málo. Změny čekají i další linky, podrobnosti najdete na webu dopravce.

Firma také oznámila, že přidala noční spoj z Prahy a Brna na letiště v Budapešti. Autobus vyjíždí z Prahy každý večer v 23:00, z Brna v 1:30 hodin a na budapešťské letiště přijíždí ráno v 6:45, tedy ještě před odletem ranních a dopoledních letů. V opačném směru vyjíždí z budapešťského letiště dopoledne v 10:15 a do Brna má příjezd v 16:00 hodin a do Prahy pak v 18:30. Jízdenky jsou dostupné od 495 Kč.

Reagujeme na časté podněty cestujících, kteří chtěli při cestování využít hustou síť letů nízkonákladových a dalších dopravců z Budapešti. Pokud se linka uchytí, nevylučujeme, že na budapešťské letiště prodloužíme i další spoje, říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusů RegioJet.

Žluté autobusy jezdí na budapešťské letiště až pětkrát denně. Nejlevnější jízdenku na trase z Prahy do Budapešti dopravce snížil z 399 na 389 korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).