Hlavní navigace

RegioJet a České dráhy zlevňují jízdné pro studenty i o prázdninách

Sdílet

Gabriela Hájková 30. 6. 2015

Železniční dopravci se v nějaké podobě snaží zachovat studentské slevy na jízdné i o prázdninách. 

RegioJet

Společnost RegioJet uvedla, že bude i během letních měsíců poskytovat 45% slevu na jízdném při předložení žákovského průkazu na trase, kterou dojíždějí studenti do své školy. (Sleva bude platit na většině spojů (asi 75 %) mimo ty jedoucích ve dnech se silnou přepravní špičkou.)

Slevu je možné uplatnit pro cestování v rámci tarifu Standard a Relax. Jízdenku se slevou není možné objednat přes SMS nebo ji koupit ve vlaku. Dopravce akceptuje i průkazy s platností do 30.6. 2015.

Držitelům průkazu ISIC pak nabídne 10% slevu na mezinárodní vlaky spojující Česko a Slovensko (na trase Praha – Žilina – Košice). Nabídka platí i pro studenty, kteří letos ukončili studium. Jízdenku lze zarezervovat přes rezervační systém.

České dráhy

České dráhy zase nabízí na prázdniny síťovou Jízdenku na léto 2015, která platí od 1. 7. do 31. 8. 2015. Jedná se o jízdenku, se kterou v uvedeném termínu můžete jezdit 14 dní (14 po sobě jdoucích dní) všemi vlaky ve 2. třídě (nabídka platí pro všechny, ne jen pro studenty).

Základní cena je 1190 Kč. Držitelé In Karty ČD (s jakoukoliv platnou zákaznickou aplikací) nebo držitelé karty ISIC ale zaplatí 990 Kč.

Jízdenku pořídíte na přepážkách nebo na eShopu ČD.

LEO Express

Dopravce LEO Express poskytne v období prázdninových měsíců studentům s průkazem ISIC, ISIC Scholar, ITIC, IYTC a ALIVE slevu 30 % na nezlevněné jízdenky, pokud jsou zároveň držiteli věrnostní Smile karty. Registrace pro získání karty je bezplatná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).