Řecko může být bez prostředků už za měsíc

Řecku mohou dojít prostředky už během příštího měsíce. Doplatili by na to státní zaměstnanci a důchodci, kteří by zůstali bez příjmů. Vzkaz bývalého premiéra Lukase Papadimose o tom, že výpadek v daňových příjmech je větší než se předpokládalo, přinesla ČTK.

Podle bývalého premiéra situaci zhoršuje také zmírnění výdajové regulace. Obavy z politické situace a případného odchodu z eurozóny má za následek otálení s placením daní. Řekové také už nedůvěřují bankám a velká skupina z nich vybírá své vklady. 

Kvůli očekávání přechodu z eura na drachmu od voleb podle ČTK vybrali lidé více než tři mld. eur. Většinou si je nechávají doma nebo je ukládají do sejfů.

Řecko může svůj oficiální bankrot oddálit použitím třech mld. eur z fondu finanční stability, který je primárně určen pro rekapitalizaci bank. Proti tomuto kroku by se ale pravděpodobně mohla postavit správní rada fondu.

Češi nechtějí platit za nařízení EU Spořících dluhopisů se prodalo za 13 miliard        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
29. 5. 2012 9:37 Nový

samozrejme je to nesmysl

tyto clanky tu vidame uz asi rok kazdy mesic a vzdycky pak nasleduje clanek, do Recka byly napumpovany dalsi penize ... a takhle to bude jeste hodne dlouho