Hlavní navigace

Češi nechtějí platit za nařízení EU

Sdílet

Arsen Lazarevič 28. 5. 2012

Podle výzkumu agentury Factum Invenio, který si nechala vypracovat Česká spořitelna, se Čechům se nelíbí nařízení Evropské unie, kvůli kterým musí něco platit nebo převzít odpovědnost za své jednání. Také se jím nelíbí nařízení ohrožující jejich národní tradice.

Ustanovení předepisující velikost klecí pro slepice v drůbežárnách zaregistrovalo podle agentury 91 % dotázaných respondentů. Toto nařízení vedlo až ke ztrojnásobení ceny vajec a respondenti ho vnímají negativně. Čechům se také nelíbí povinný přechod na úsporné žárovky nebo omezení kouření ve veřejných prostorách, který shodně zaznamenalo po 82 % respondentů.

Směrnice, které nezdražují zboží osobní spotřeby, však respondenti příliš nezaznamenali. Příkladem je nařízení, které pojišťovnám od prosince letošního roku přikazuje sjednotit sazby pojištění pro muže a ženy (zaznamenalo v souvislosti s EU jen 13 % respondentů).

Podle ředitele odboru životního pojištění České pojišťovny Martina Zemánka je navrhovaný zákon o stejných pojistkách pro muže a ženy podobného rázu, jako kdyby lidé museli platit stejné pojištění proti velké vodě pro dům u Labe a pro poštovnu na Sněžce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).