Hlavní navigace

Raiffeisenbank láká na "čisté zlato z Vídně". Nová investice je pro privátní klienty

Sdílet

Jiří Hovorka 7. 3. 2018

Raiffeisenbank nově nabízí svým movitějším klientům možnost investovat do zlata. Investiční zlato nabízíme ve formě slitků a mincí od světoznámé vídeňské společnosti Münze Österreich, která se drahými kovy zabývá již 800 let. Klienti mohou nakupovat mince a slitky od jednoho gramu až po kilogram, a to s ryzostí 24 karátů. Jde tedy pouze o čisté zlato, uvádí Jan Remr, ředitel privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR). Právě klienti této služby dostávají novou možnost investice.

Zájemcům banka umožní zlato nejen nakupovat, ale za určitých podmínek také prodávat. Klient, který bude chtít do zlata investovat, s Raiffeisenbank nejprve uzavře rámcovou Smlouvu o obchodování se zlatem, poté mu zřídíme speciální majetkový účet a on následně může přes svého privátního bankéře začít nakupovat či zlato prodávat, uvádí Jan Remr.

Zpětný prodej zlata banka umožní jen klientům, kteří jej předtím uložili do bezpečnostní schránky přímo na pobočce. Pronájem schránky nabídne Raiffeisenbank svým klientům za zvýhodněnou cenu.

Zlato v investičním portfoliu slouží jako pojistka pro časy vysoké inflace nebo finanční krize. Představuje dlouhodobý investiční nástroj, který si udržuje svou hodnotu dlouhodobě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).