Hlavní navigace

Raiffeisenbank inovovala mobilní bankovnictví. Umí QR kódy a biometrii

Sdílet

Raiffeisenbank inovovala svoji mobilní bankovní aplikaci. Nově nabízí například i možnost načítat QR kódy z galerie. Kromě toho má také integrovanou ochranu proti malwaru.

Aplikace také po aktualizaci umí fulltextové vyhledávání v přehledech transakcí. Novinkou je také možnost podepisování plateb pomocí biometrie, a to buď otiskem prstu u operačního systému Android, nebo přes Touch ID a Face ID u operačního systému iOS. Tento typ platby ale můžete provést jen u částek do 5000 Kč. Možnost podepsání biometrií lze nastavit v nastavení aplikace nezávisle na přihlašování. Můžete si tedy zvolit, zda se chcete pomocí biometrie pouze přihlašovat, podepisovat platby, nebo obojí.

Dále můžete v aplikaci čerpat bonusy na kreditní kartě, nechat si zasílat push notifikace o změnách na účtu nebo si zobrazit všechny typy bankovních produktů.

Na základě zpětné vazby od klientů byla přidána možnost upravit již odeslané platby do banky. Tapnutím na tlačítko změnit se dostanete do platebního příkazu předvyplněného podle původní platby. Po certifikaci se původní platba smaže a bude platit pouze ta nově zadaná.

V nejbližších měsících plánuje banka řešit především NFC platby. Na Androidech je chce banka podporovat vlastní aplikací a pro zařízení s operačním systémem iOS se připojí ke službě Apple Pay. Obě platformy budou mít dostupné NFC platby v průběhu roku 2019.

Možnost zobrazovat účty z jiných bank nebo odesílat z takových účtů platby nabídne banka díky podpoře PSD2 v průběhu roku 2019. Bude to primárně v internetovém bankovnictví, a poté i v mobilním bankovnictví. Dalšími rozšířeními aplikace by měly být SEPA platby, zobrazení PINu k debetní nebo kreditní kartě, možnost vlastního nastavení obrazovky po přihlášení a další.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).