Hlavní navigace

Ošetří vás jiný zubař v rámci své ordinační doby? Pak nesmí chtít 90 Kč

Sdílet

Pokud potřebujete akutní zubní ošetření a váš zubní lékař zrovna nemá ordinační hodiny, pravděpodobně se poohlédnete po zubní pohotovosti. Další variantou je ale možnost, že vás vezme například lékař ve vedlejší ordinaci, ke kterému sice nechodíte, ale má zrovna volno. I když vás ale tento lékař ošetří v rámci své pravidelné ordinační doby, nesmí za to od vás chtít 90 Kč regulační poplatek, jaký se vybírá za pohotovostní službu.

Dříve to však bylo jinak. Původně se devadesátikorunový regulační poplatek platil za pohotovostní službu (včetně stomatologické) poskytnutou v sobotu, neděli nebo ve svátek a v pracovních dnech v době od 17.00 hod. do 7.00 hod., pokud nedošlo k následnému přijetí pojištěnce do ústavní péče, informuje Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

V současné době však zákon o veřejném zdravotním pojištění časové omezení neuvádí: Pojištěnec, anebo za něj jeho zákonný zástupce, je povinen hradit poskytovateli regulační poplatek ve výši 90 Kč za využití lékařské pohotovostní služby nebo pohotovostní služby v oboru zubní lékařství.

Jestliže vám tedy zubní lékař provedl akutní ošetření a vyšetření v průběhu své pravidelné ordinační doby, nemá právo vybrat regulační poplatek ve výši 90 Kč za pohotovostní službu, i když nejste jeho pacient.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).