Hlavní navigace

Raiffeisen na družstevní bydlení půjčí až dva miliony bez zajištění

Sdílet

Lenka Kašparová 2. 12. 2019

Raiffeisen stavební spořitelna vám půjčí na pořízení družstevního bytu až dva miliony bez zajištění úvěru nemovitostí. Při pořízení družstevního bytu zaplatíte 25 – 30 % z ceny a zbývající částku splácíte postupně jako součást měsíčního nájmu.

Při podání žádosti o úvěr na financování družstevního bytu, lidé mohou narazit na podstatný problém. Družstevním bytem se bance nedá ručit a je proto třeba dát do zástavy jinou nemovitost. Ale ne každý takovou možnost má, říká Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

U Raiffeisen až 50 % z půjčené částky lze využít na rekonstrukci bytu. Přitom při podpisu úvěru není vyžadována podmínka budoucího převodu bytu do osobního vlastnictví. Půjčku na bydlení Raiffeisen nově poskytuje i na modulové domy. Což je nový typ bydlení. Dům jde poskládat z několika modulů a časem přidávat další podle toho, jak je potřeba.

Pokud je takové bydlení zapsané v katastru nemovitostí a má přidělené číslo popisné, jeho financování u RSTS není problém, a to včetně možnosti použít tento objekt jako zajištění úvěru, vysvětluje Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).