Hlavní navigace

Raiffeisen ruší poplatek u fondu pro konzervativní investory. Láká na růst úroků

Sdílet

Jiří Hovorka 18. 9. 2018

Raiffeisen investiční společnost zrušila od 17. září vstupní poplatek ve výši 0,5 procenta u Raiffeisen fondu dluhopisové stability.

Fond se zaměřuje na investování do dluhopisů bonitních emitentů a nástrojů peněžního trhu, je určený začínajícím a velmi konzervativním investorům. V současnosti je ve fondu investováno celkem 1,9 miliardy korun. Portfolio fondu tvoří ze 45 procent státní korunové a euro dluhopisy, z 30 procent státní pokladniční poukázky, 15 procent připadá na vklady a úložky u bank a deset procent na korporátní dluhopisy.

S příchodem růstu úrokových sazeb jsme postupně zkracovali průměrnou dobu do splatnosti dluhopisů zastoupených ve fondu, abychom co možná nejvíce eliminovali okamžité negativní dopady z růstu úrokových sazeb. Zároveň jsme výrazně navýšili objem nástrojů peněžního trhu, které lépe kopírují tržní vývoj krátkodobých investic v české koruně, říká Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti.  

Raiffeisen fond dluhopisové stability má doporučený investiční horizont dva roky. Doba pro výplatu aktuální hodnoty vkladu jsou čtyři dny, vše je bez poplatků a sankcí.

V posledních přibližně deseti letech jsme viděli na trhu odklon od tzv. fondů peněžního trhu směrem k balancovaným a akciovým fondům. Investoři postupně sbírali zkušenosti a vydávali se směrem k rizikovějším nástrojům. Domnívám se, že za současného růstu úrokových sazeb na trhu, si fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy s krátkým investičním horizontem, jako je náš Raiffeisen fond dluhopisové stability, znovu rychle najdou svoje místo na slunci a to především u nových investorů, dodává Sladkovský.

Za správu se platí poplatek 0,25 procenta ročně z obhospodařovaných peněz. Investovat je možná od 500 korun u pravidelné investice a od 10 tisíc korun u jednorázové. Výnosy fondu v poslední době jsou v minusu. Za poslední rok je to –1,2 procenta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).