Hlavní navigace

Equa bank má 350 tisíc klientů, roste o desítky procent

Sdílet

Jiří Hovorka 18. 9. 2018

Počet klientů v Equa bank k dnešnímu dni překročil hranici 350 tisíc, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 20 procent. Do konce roku Equa bank předpokládá, že se počet jejích klientů přiblíží 370 tisícům. Jejich celkový přírůstek v letošním roce tak bude více než 60 tisíc.

Naše pojetí klientsky srozumitelného a jednoduchého digitálního bankovnictví je jedním z hlavních motorů našeho úspěšného růstu, říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank. 

Počet klientů banky roste i v segmentu firem. Meziročně počet těchto klientů vyrostl o 31 procent a celkem již dosáhl počtu 8500 klientů.

Equa i s tímto růstem patří mezi středně velké banky. Například Komerční banka o den dříve oznámila, že jen uživatelů mobilního bankovnictví má 550 tisíc.

Podle květnového žebříčku na Aktuálně.cz je největší bankou podle počtu klientů v Česku se zhruba 4,7 miliony Česká spořitelna. Z bank, které na trhu začaly stejně jako Equa bank působit v roce 2011, má nejvíce klientů Fio banka (815 tisíc), druhá je Air Bank s 618 tisíci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 9. 2018 3:05

    EQUA (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

    Ještě bych u Equa bank MasterCard debetní karty uvítal, aby měla jako jiné banky transakce přes internet touto kartou zajištěné alespoň posíláním smsky s 3D secure kódem pro potvrzování transakcí. Takto raději platím kartou jiné banky. Platit bez potvrzování může být ale echt pohodlné při platbě smartphonem. Také je pohodlné, že v chytrém mobilu nemusí být sim karta pro převádění hotovosti pomocí aplikace banky mezi hit účtem a běžným účtem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).