Hlavní navigace

Průzkum: otevírací doba bankovních poboček nám vyhovuje

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 11. 2011

Postoj k finančním službám a jejich dostupnosti se s velikostí bydliště nikterak zásadně neliší. Svou bankovní pobočku například pravidelně využívá 85 % klientů z obou skupin. Vyplývá to z průzkumu Poštovní spořitelny.

Ve společnosti stále panuje názor, že z hlediska dostupnosti služeb vesnice zaostávají za městy. To však ve většině případů už dávno není pravda. Například s otevírací dobou poboček je spokojeno 89 % obyvatel měst a také 84 % lidí z menších obcí, popisuje Milan Jursík, manažer marketingu Poštovní spořitelny. Návštěvy klientů na pobočce jsou prakticky totožné ve městech i na vesnicích, nejčastěji jsou ve frekvenci 1krát měsíčně, řeší se hlavně záležitosti přesahující rámec několika tisíc korun.

Na druhou stranu z průzkumu vyplynulo, že obyvatelé měst mají pobočku vlastní banky v 67 % případů do vzdálenosti 2 km oproti pouhým 30 % obyvatel vesnic, doplňuje Jursík.

Nejčastěji lidé ve městě i na vesnici vlastní jednu platební kartu. Bankomaty využívají obě skupiny stejně často, v průměru 2– až 3krát měsíčně. Nespokojenost s hustotou sítě bankomatů je samozřejmě výraznější u obyvatel vesnice. Na vesnici je však k dispozici alternativní možnost výběru peněz z účtu, tedy CashBack, upozorňuje Jursík.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 11. 2011 14:57

    miki (neregistrovaný) 195.47.13.---

    Copak tohle může 89% lidí vyhovovat?
    09:00 - 12:30, 13:30 - 16:00
    Tak jedině nezaměstnaným a důchodcům. Zaměstnaný člověk aby si vzal dovolenou. Když už ani v pause na oběd nemůže do banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).