Hlavní navigace

Průměrný zaměstnanec se na internetu více fláká než pracuje

Sdílet

Nejvíce pracujeme v úterý, maximálně zpohodlníme naopak v pátek. I to jsou výsledky analýzy technologické společnosti truconneXion.

Právě v pátek si na pracovním počítači na internetu nejvíce řešíme své soukromé záležitosti na úkor práce. Podobně rozptýleni bývají zaměstnanci ve středu, kdy rovněž zábava na internetu převažuje nad využitím internetu pro pracovní účely. Naopak největší pracovní nasazení se projevuje v úterý, dále pak v pondělí a ve čtvrtek, řekl Martin Hnízdil na základě analytických čísel společnosti truconneXion. 


Zdroj: AuditPro
Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 2. 2012 0:04

  Jan M. Holík

  Ono ani tak nezáleží na samotném čase, ale hlavně na odvedené práci a vytvořených hodnotách.

  V tomto platí známý Paretův princip (20:80). Tedy že menšinová činnost vytváří většinové hodnoty.

  Ve firmách jsem vídal dva typy zaměstnanců:
  1) Ty, které využívali pracovní dobu opravdu na sto procent. Neustále někde poletovali s vyplazeným jazykem a lamentovali jak nestíhají. Při bližším pohledu přes veškerý shon a vovolávaný pocit maximálního nasazení až k padnutí jejich skutečný pracovní výkon nebyl nic moc a spíš dost slabý.

  2) Pohodáře, kteří se vůbec nehonili a občas v práci dělali i věci, které s prací nijak nesouvisely. Při bližším pohledu měli ale tito lidé třeba i dvakrát vyšší (a u kreativních činností i více) výsledky než jejich "upachtění" kolegové.

  Proto je třeba zkoumat hlavně výsledky a ne kolikrát si zaměstnanec přečte soukromý mail.

  Přece jen představenstvu společnosti se lépe oznamuje, že "máme o polovinu lepší zisk než loni" než "zisk nám klesl na třetinu, za to, ale všichni zaměstnanci používají pouze firemní aplikace".

  Představenstvu, majitelům, případně akcionářům je srdečně jedno co v práci děláte. Zajímá je to jediné, co všechny - peníze! A pokud peníze donesete, je vše OK.

  Pokud ale peníze nedonesete, pak většinou jdete z kola ven ať už máte připravenou jakoukoli skvělou prezentaci a tabulku v excelu jako výmluvu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).