Hlavní navigace

Průměrná dovolená: Letecky do Řecka na 8 dní a do čtyřhvězdičkového hotelu

Sdílet

Nejoblíbenější dovolenkovou destinací je u Čechů Řecko a Egypt. Navíc si rádi připlatí za čtyřhvězdičkový hotel se službami all inclusive. Nejčastěji pak jezdí na 8 dní. Tradičně lidé nejvíce cestují v červenci a srpnu. Zájem o dovolené ale vzrůstá v zimních měsících, a to až o pětinu.

Už také neplatí, že by se jezdilo hlavně do stanových městeček a Češi s sebou vezli pověstné řízky a paštiky. Naopak vede stravování formou all inclusive a komfort čtyřhvězdičkových hotelů. Mezi Čechy jednoznačně vítězí v oblíbenosti čtyřhvězdičkové hotely. Na druhém místě jsou tříhvězdičkové. Co se týče stravy, nejčastější formou je all inclusive. Následuje polopenze a potom ultra all inclusive, což je vlastně neomezená konzumace pokrmů i alkoholu, říká Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia.

České cestování také naprosto ovládla letecká doprava. Vlastní doprava, která je na pomyslné druhé příčce za leteckou, je totiž v počtu prodaných zájezdů pětinásobně nižší.

Nejvíce zákazníků, kteří zakoupili vloni zájezd, bylo v rozmezí věku 40 až 44 let. Nejčastěji jsou tím, kdo zájezd kupuje a vyřizuje, ženy. Nejdražším zájezdem se stala skupinová dovolená v hodnotě 11 100 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).