Hlavní navigace

U letenek Češi řeší i nabídku služeb a typ letadla. Neváhají si i připlatit

Sdílet

Zájem Čechů o letecké cestování se zvyšuje. Společně s tím si ale lidé stále častěji vybírají, s kým poletí a řeší i úroveň nabízených služeb jednotlivých leteckých společností. Češi jsou zkušenými cestovateli, kteří ze široké nabídky možností volí tu pro ně nejvhodnější. Již nevyhrává pouze nejnižší cena, ale i nabídka služeb či typ letadla, říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

V roce 2018 se pak o 23 % zvýšil i podíl vyšších cestovních tříd, a to hlavně u dálkových letů. Jinými slovy, když letí Češi daleko, raději si připlatí za vyšší cestovní třídu.

S tím pak souvisí i to, že se po sedmi letech meziročně zvýšila průměrná cena letenky. V roce 2017 stála průměrná letenka 8900 Kč a v roce 2018 už 9120 Kč, tedy o 220 Kč více.

Nejoblíbenější evropskou destinací se stala opět Paříž. Druhé a třetí místo obsadily Moskva a Amsterdam, čtvrté potom Londýn. Z dálkových destinací vedl New York, za ním Bangkok, Dubaj a Kolombo. Nejžádanějšími destinacemi pro služební cesty byly Londýn, Moskva, Brusel a Frankfurt.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).