Hlavní navigace

Provozovatel e-shopu skvelesaty.cz přišel o živnost. Jak postupovat, pokud jste tam nakoupili?

Sdílet

Společnost Elkan Group, která provozuje internetový obchod skvelesaty.cz, přišla o živnostenské oprávnění. Živnostenský úřad v Bohumíně mu ho zrušil začátkem srpna 2019. Od té doby tak nesmí legálně prodávat své zboží.

Ke zrušení došlo proto, že e-shop opakovaně porušoval práva zákazníků při internetových nákupech. Na společnost Elkan Group s.r.o. jsme od roku 2017 obdrželi celkem 139 stížností, uvádí ředitelka spotřebitelské organizace dTest Eduarda Hekšová. Stížnosti byly zejména na nedodání zboží a nevracení peněz při odstoupení od smlouvy.

Nákup v daném e-shopu je proto velmi rizikový, nemusíte dostat zboží ani peníze. Pokud už jste na e-shopu něco zakoupili, záruka i další práva vám zůstávají a společnost je povinna zákonné požadavky z uzavřených kupních smluv řešit i nadále. A to i v případě, že jste nakoupili až po zániku živnostenského oprávnění.

Pokud budete mít problém společnost kontaktovat a situaci řešit, obraťte se na živnostenský úřad v Bohumíně nebo na Českou obchodní inspekci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).