Spočítejte si...

Zavřít

Protikuřácký zákon zakazuje i elektronické cigarety v restauracích

Podle návrhu tzv. protikuřáckého zákona, který předkládá Svatopluk Němeček, může dojít k zákazu elektronických cigaret v restauracích. S tím nesouhlasí Komora elektronického kouření (KELK).

Zákon na jedné straně argumentuje negativními vlivy nikotinu, ale zároveň chce řadit mezi cigarety a e-cigarety i inhalátory, které nikotin neobsahují a tímto je plošně zakázat, uvedl Adam Pavelka, předseda sdružení KELK s tím, že podle něj světoví i domácí odborníci jednoznačně potvrzují, že používání e-cigaret je z hlediska zdravotních dopadů není tak škodlivé, jako cigarety klasické. Pro KELK je proto nepochopitelné, proč chce Ministerstvo zdravotnictví brát lidem v restauracích tuto alternativu.Jelikož není ani jeden z argumentů uvedených v důvodové zprávě naplněn, není důvod, aby byly e-cigarety postaveny na roveň běžným tabákovým výrobkům, dodal. Čtěte také: Zákaz kouření může zruinovat vesnické hospody

Máte ochrannou známku? Dejte si pozor na podvodné faktury Nemáte na nájem? Stát poskytuje časově neomezenou finanční pomoc        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
2. 2. 2015 11:27 Nový

Nu...

celé vlákno

že je normální kouření vysoce škodlivé, o tom už žádná. Kdysi bych věřil, že elektronická cigareta je v pohodě. Ale pak jsem se setkal s jedním, co mi to cca půl hodiny foukal kolem hlavy a smrděl jsem šíleně. Nikoli klasickým kouřem, ale těmi aditivy, která jsou stejně nebo ještě více toxická, než starý dobrý nikotin. Navíc je to takové sladké, takže je z toho i blbě od žaludku. Kdepak, všechna tahle svinstva nechat venku, když se jde do restaurace. Ale nálevny bych nechal. Tam stejně nekuřák co chce jíst, nemá co pohledávat. Chce to určitý kompromis. Ale například rozdělit zakouřenou knajpu paravánem je k ničemu.

Jana Vrtková
Jana Vrtková (neregistrovaný) 89.29.113.---
22. 2. 2015 11:40 Nový

Re: Nu...

celé vlákno

Pavle, musím reagovat. V tomhle máš trošku pravdu i ne.
Tahle ta věc se týká většinou pouze levných elektronických cigaret, které si uživatelé kupují např. v Číně apod, kvůli ceně.
Když si koupíš kvalitní elektronickou cigaretu a nejlépe značkovou -editováno-
Ale máš pravdu kuřák nekuřák, když je nekuřácká restaurace, tak by tam neměli jít ani lidé s elektrickými cigaretami.

26. 2. 2015 18:54 redakčně upraveno, důvod: Nepovolená reklama.