Hlavní navigace

Protikuřácký zákon zakazuje i elektronické cigarety v restauracích

Sdílet

Arsen Lazarevič 30. 1. 2015

Podle návrhu tzv. protikuřáckého zákona, který předkládá Svatopluk Němeček, může dojít k zákazu elektronických cigaret v restauracích. S tím nesouhlasí Komora elektronického kouření (KELK).

Zákon na jedné straně argumentuje negativními vlivy nikotinu, ale zároveň chce řadit mezi cigarety a e-cigarety i inhalátory, které nikotin neobsahují a tímto je plošně zakázat, uvedl Adam Pavelka, předseda sdružení KELK s tím, že podle něj světoví i domácí odborníci jednoznačně potvrzují, že používání e-cigaret je z hlediska zdravotních dopadů není tak škodlivé, jako cigarety klasické. Pro KELK je proto nepochopitelné, proč chce Ministerstvo zdravotnictví brát lidem v restauracích tuto alternativu.Jelikož není ani jeden z argumentů uvedených v důvodové zprávě naplněn, není důvod, aby byly e-cigarety postaveny na roveň běžným tabákovým výrobkům, dodal. Čtěte také: Zákaz kouření může zruinovat vesnické hospody

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 2. 2015 11:27

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  že je normální kouření vysoce škodlivé, o tom už žádná. Kdysi bych věřil, že elektronická cigareta je v pohodě. Ale pak jsem se setkal s jedním, co mi to cca půl hodiny foukal kolem hlavy a smrděl jsem šíleně. Nikoli klasickým kouřem, ale těmi aditivy, která jsou stejně nebo ještě více toxická, než starý dobrý nikotin. Navíc je to takové sladké, takže je z toho i blbě od žaludku. Kdepak, všechna tahle svinstva nechat venku, když se jde do restaurace. Ale nálevny bych nechal. Tam stejně nekuřák co chce jíst, nemá co pohledávat. Chce to určitý kompromis. Ale například rozdělit zakouřenou knajpu paravánem je k ničemu.

 • 22. 2. 2015 11:40

  Jana Vrtková (neregistrovaný) 89.29.113.---

  Pavle, musím reagovat. V tomhle máš trošku pravdu i ne.
  Tahle ta věc se týká většinou pouze levných elektronických cigaret, které si uživatelé kupují např. v Číně apod, kvůli ceně.
  Když si koupíš kvalitní elektronickou cigaretu a nejlépe značkovou -editováno-
  Ale máš pravdu kuřák nekuřák, když je nekuřácká restaurace, tak by tam neměli jít ani lidé s elektrickými cigaretami.

  26. 2. 2015 18:54 redakčně upraveno, důvod: Nepovolená reklama.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).