Proč klesá cena zlata a jak to bude dál?

Na burze investiční zlato od počátku roku oslabilo o více než 6 %. Přesto podle obchodního ředitele Tomasze Surdyho, obchodního ředitele České mincovny, není důvod, proč se ho zbavovat. Oslabení ceny zlata neznamená nic jiného, než že se blíží vhodná doba k jeho nákupu. Zlato posilovalo víc než 12 let v kuse, což je u komodit poměrně vzácný jev. Nyní prochází očekávanou korekcí, která trvá již několik měsíců a v těchto dnech vrcholí, uvedl. Surdy.

Nyní se zlato pohybuje na burze kolem 1588 USD za unci. Naposledy na této ceně bylo v srpnu 2012 než vystoupala až k 1780 USD za unci v září 2012. 

V dlouhodobém horizontu ale zájem o tuto komoditu neklesá. Myslím, že není důvod se znepokojovat vývojem zlata a jeho budoucí likvidity. Zlato bude vždy představovat oproti měnovým aktivům ochranu proti inflaci, uvedl Tomasz Surdy s tím, že na vývoj ceny investičního zlata budou mít vliv i měnové války, v nichž dochází ke znehodnocování měn vyspělých ekonomik, jako jsou USA, Japonsko nebo Švýcarsko. 

V reakci na tento trend podle Surdyho banky rozvojových zemí diverzifikují své rezervy a ve velkém skupují zlato pro posílení portfolia na úkor dolaru a eura. Lze očekávat, že pokles ceny zlata v nejbližších dnech tyto instituce využijí k intenzivním nákupům, uzavřel.

Anketa o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2012 míří do finále GE Money Bank odpouští některým klientům poplatek za kreditní kartu        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
25. 2. 2013 14:30 Nový

:-))) to je neuveritelny, ze tyhle lidi dostavaji za tohle penize!

me se libi, ze i kdyz nikdo nevi co bude zitra a jak to bude, tak ale vsichni vi duvod proc to prave ted kleslo nebo stouplo. Kdyz to 12 let rostlo tak preci byla jasna ocekavana korekce, jenom se nevedelo jesli prijde po 5 letech nebo po 15-ti proste ted prisla po 12 letech a my to ocekavali! :-) Ted zase urcite bude zlato rust. Pokud neporoste tak proste 12 let rostlo tak korekce byla preci vetsi :-))) jo jo nechapu ze na tomhle se prizivuje neskutecne mnozstvi lidi, kteri nemaji co na praci

Vodník Česílko
Vodník Česílko (neregistrovaný) 213.155.239.---
6. 3. 2013 15:25 Nový

Nikdo s jistotou nic neví

Já nějaké zlato mám, ale nikdy bych do něj nedal víc než 10 procent volných peněz

Jiří Kahan aura:10

Re: Proč klesá cena zlata a jak to bude dál?

Zlato je určitě výjimečná komodita, nikoli však všespasitelná. Makléři zpravidla dokáží jen radit, sami by do toho nešli. Kdyby věděli a šli, nedělali by makléře.