Hlavní navigace

Při jízdě v plavkách nutno držet zbraň aneb Kuriózní dopravní předpisy ve světě

Sdílet

Pravidlo „jiný kraj, jiný mrav“ platí i pro dopravní předpisy. Zástupci z asociace ÚAMK se tentokrát zaměřili na ty kuriózní, které by vás nenapadly.

Například v pobaltských republikách se můžete setkat s tím, že pokud zaparkujete auto ve svahu, musíte kola zajistit klínem.V Turecku zase musíte mít dva výstražné trojúhelníky, které při nehodě nebo poruše postavíte za i před svůj vůz. Ve Španělsku, pokud máte v řidičském průkazu uvedeno, že pro řízení musíte používat dioptrické brýle, musíte mít ve voze po ruce ještě druhé, kdyby se ty první poškodily.

V americkém státě Kentucky pokud se žena rozhodne jet autem oblečena jen do plavek, musí mít i zbraň pro případ nutné sebeobrany nebo její auto musí doprovázet dvojice policistů.

V zemích jako je Černá Hora nebo Thajsko zase není přípustné řídit dopravní prostředek bez horní části oděvu. Za takové „obscénní chování“ hrozí pokuta. V zásadě nazí můžete naopak řídit v Německu, protože je soukromý vůz váš osobní prostor. Nesmíte ale nazí vystoupit a „vyslečení“ může být považováno za čin vyvolávající veřejné pobouření a hrozí za něj pokuta.

V Alabamě zase myslí opravdu na všechno. Je zde zakázáno řídit motorové vozidlo se zavázanýma očima.

V Saudské Arábii má velbloud stejná práva pohybu po silnici, jako vozidlo. Takže až ho budete předjíždět, tak hezky se zapnutými směrovými světly a jen tam, kde není plná čára. Pokud zase míříte po rychlostní silnici k Mekce, pro muslimy je určena jedna a pro jinověrce jiná.

Na Kypru zase nesmíte držet při řízení láhev s jakýmkoli pitím v ruce. Jde o přestupek, stejně jako byste telefonovali.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).