Hlavní navigace

Kde si v práci můžete dovolit letní oblečení a kde platí přísný dress code?

Sdílet

Panující horka nutí nejednoho přemýšlet, jak se obléci tak, aby mu celý den nebylo přílišné vedro. Ne vždy se můžeme svobodně rozhodnout, co si obléci do práce. V některých společnostech panuje přísný dress code. Někde je ale naopak zcela v pořádku, když se obléknete do letního oblečení.

Letní oblečení nevadí tam, kde lidé nepřicházejí do styku s klienty. Do kanceláří není problém přijít v těchto dnech v kraťasech nebo letních šatech, říká Tomáš Surka, výkonný ředitel personálně-poradenské společnosti McROY. Pokud vás ale čekají schůzky s klienty, zmíněné pravidlo neplatí a je potřeba přijít oblečen formálně.

Bez pánského či dámského kostýmku se ani v nejvyšších teplotách neobejdou lidé z nejvyšší politiky, vysoce postavení úředníci či šéfové soukromých společností. Důvod je jednoduchý – tito lidé vystupují na oficiálních akcích, jednají s klienty a svým oblečením reprezentují i firmu. Ani pracovníci bank či investičních společností by do práce neměli přicházet v lehkém letním oblečení. A rovněž na úřadech platí určitá pravidla, která ani horko nemění.

Naopak ve start-upech běžně panuje uvolněná atmosféra a zaměstnanci mohou často chodit do práce i v žabkách. V IT firmách jsou standardy oblečení velmi uvolněné. A už vůbec si s tím nelámou hlavu ti, kteří pracují pro firmy vzdáleně z domova nebo někde na cestách po světě, uvádí Tomáš Surka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 8. 2018 12:51

    Ladenkas1 (neregistrovaný) ---.vokby.se

    Tak to já si v práci můžu dovolit nosit například i dvoudílné plavky z https://www.damske-dvoudilne-plavky.cz/ , protože dělám v plážovém baru na Slapech, takže tam to není rozhodně problém! :-D Ale nedokážu si představit, že by je nosil také bankéř :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).