Hlavní navigace

Práce v Německu a Rakousku již brzy bez omezení. Exodus nehrozí

Sdílet

Jiří Hovorka 10. 12. 2010

Posledními zeměmi Evropské unie, které plně otevřou svůj pracovní trh pro české občany, budou Německo a Rakousko. Stane se tak 1. května roku 2011. Mají se čeští zaměstnavatelé obávat exodu zaměstnanců za lepším? Migrační potenciál českých občanů nebyl nikdy velký, ani v rámci ČR ani v rámci EU, uvedl JUDr. Miroslav Fuchs, ředitel odboru Evropské unie a mezinárodní spolupráce Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Kromě výše zmíněného důvodu se odlivu kvalifikovaných zaměstnanců, které německý a rakouský pracovní trh potřebuje především, není třeba obávat i z důvodu přetrvávající jazykové bariéry. Na tom, že tato překážka je stálé reálná, se shodují jak zástupci českých tak i německých pracovních úřadů.

Zřejmě se rozšíří zapůjčování agenturních zaměstnanců a mnoho německých firem, které mají provozovny v České republice, bude mít zájem své pracovníky zaměstnávat na obou stranách hranice, míní němečtí partneři. Připomněli, že z toho důvodu se v Německu zvažuje zavedení odvětvové minimální mzdy, uvádí Ministerstvo práce a sociálních věcí.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).