Hlavní navigace

Povinné ručení od Wüstenrot nabízí výhody lepším řidičům

Sdílet

Gabriela Hájková 20. 10. 2015

Zkušení řidiči, u kterých existuje nižší riziko pojistné události, mohou mít levnější povinné ručení ProAuto do Pojišťovny Wüstenrot. Ta se rozhodla podrobněji segmentovat podle věku klienta, jeho bydliště a poprvé i značky vozu. Počet věkových kategorií pojišťovna nově rozšířila na 10 a podle místa bydliště člení klienty do 48 kategorií.

K povinnému ručení ProAuto nabízí pojišťovna také řadu nových připojištění, která se vyplatí spíš majitelům starších nebo levnějších vozidel a bojí se jen určitého druhu ohrožení. Sjednat si můžete například připojištění rizika živelních událostí nebo střetu se zvířetem, ale každé zvlášť. Původně bylo nutné sjednat obojí najednou. Riziko střetu se zvířetem bylo také rozšířeno o poškození elektroinstalace či brzdové a chladící soustavy vozu okusem.  Pojištění skel si můžete sjednat na částky 5000, 10 000, 15 000, 20 000 a 30 000 Kč.

Další novinka se týká úrazového připojištění, které se dosud nabízelo jen v jedné variantě. Nyní můžete zvolit buď pojištění řidiče nebo pojištění “všech sedadel”. Pokud je navíc povinné ručení sjednáno se zvýšeným limitem pojistného plnění na 100/100 milionů korun, přidává se k němu úrazové připojištění dětí s pojistnou částkou 100 000 Kč.

Sjednat si můžete také rozšířené asistenční služby. Ty pak budete moci volat kromě nehod i v situaci, kdy si poruchu na autě způsobíte sami (dojde benzin, zabouchnete si klíče, vybije se baterie, rozlomí se zámek zpátečky apod.).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).