Hlavní navigace

Použité zboží rádi nakupujeme i prodáváme. Nejčastěji za něj utratíme do 500 Kč

Sdílet

S nákupem nebo prodejem použitého zboží má zkušenost 90 % Čechů. Pro 70 % z nich hraje významnou roli to, že neradi vyhazují věci, které jsou ještě funkční a použitelné, ale sami je již používat nechtějí. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala Equa bank.

Více než polovina (55 %) dotázaných nakupuje použité zboží kvůli tomu, že je to cenově výhodnější. Roli hraje ale i to, jestli je zboží dostupné na trhu s novými výrobky. Za jeden nákup utratí nejčastěji částku do 500 Kč. Drtivá většina Čechů (93 %) prodává vlastní použité věci. Pětina se ale tímto způsobem zbavuje i nevhodných dárků.

Za nejvýhodnější nákup použitého považují Češi nakupování oblečení pro děti. V oblasti dětského oblečení byl trh použitého zboží vždy silný. Lidé nechtějí peníze vydávat za věci, které užijí jenom krátkou dobu. V tomto ohledu jsou Češi velmi uvážlivým a spořivým národem, říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Více než polovinu nabízeného zboží tak statisticky tvoří oblečení (55 %) a dále pak produkty do domácnosti (43 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 6. 2018 4:14

    Ivan (neregistrovaný) ---.starnet.cz

    S článkem zcela souhlasím. Sám nakupuji spoustu použitých věcí (pokud jsou v dobrém stavu) Nevidím důvod proč vyhazovat nehorázné peníze za nové věci, když použité poslouží stejně dobře. Elektroniku nakupuji po bazarech, oblečení zase například na https://www.onlinesekac.cz/ atd. Dá se díky tomu skvěle ušetřit a ušetřené peníze pak investovat jinde...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).