Hlavní navigace

Potvrzeno. Důchodci a studenti budou mít od června levnější dopravu

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 3. 2018

Důchodci od 65 let věku a studenti do 26 let se mohou definitivně začít těšit na levnější vlaky a autobusy. Vláda hnutí ANO v demisi dnes na svém jednání schválila návrh na 75% slevu pro obě tyto skupiny. Nejde přitom o zákon, který by podléhal hlasování v parlamentu. Slevy jsou určovány výměrem ministerstva financí, který vláda dnes změnila s účinností k 10. červnu, kdy začnou platit nové jízdní řády.

Slevy v dopravě podporují například sociální demokraté. ČSSD si ale na svém twitterovém účtu postěžovala, že ji ANO „tuneluje“ program. Je vidět, že náš program je plný dobrých témat a líbí se ostatním. Hlavně hnutí ANO, které přebralo další z našich priorit. Studenti a důchodci by si ale zasloužili 100% slevu, uvedli sociální demokraté na sociální síti. Obě strany nyní dohadují podmínky pro vstup do společné vlády a v posledních dnech se střetávají třeba nad koncem karenční doby u nemocenského. Čtěte podrobnosti: Návrat simulantů, nebo zdravého rozumu? Nemocenská možná bude od prvního dne

Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury je schválený návrh na vyšší slevy v dopravě pro důchodce a studenty nekoncepční a premiér v demisi Andrej Babiš si jím pouze kupuje voliče. Vláda bez důvěry se evidentně inspirovala na Slovensku, kde ale toto opatření nepřineslo avizované pozitivní dopady, protože lidé nechtějí jezdit přeplněnými vlaky, a tak se vrací k dopravě vlastním autem, uvedl. Na Slovensku mohou důchodci or roku 2014 cestovat vlakem zdarma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).