Hlavní navigace

Poštovní spořitelna je česká banka, myslí si 33,7 % Čechů

Sdílet

Arsen Lazarevič 27. 8. 2012

Podle průzkumu společnosti SANEP, který byl realizován na téměř 30 000 respondentech, je značná část lidí mylně informována o původu vlastníků zdejších bankovních společností. V případě Poštovní spořitelny se třetina lidí (33,7 %) domnívala, že je v českých rukou. Jen 10 % dotázaných vědělo, že patří belgické skupině (KBC Group NV). Také 15,2 % respondentů bylo toho názoru, že Česká spořitelna je českou bankou.

O původů majoritního vlastníka banky se přitom zajímá 59,1 % respondentů. Jen 9,3 % dotázaných by přitom upřednostnilo banku se zahraničními vlastníky, čtvrtina respondentů (25,4 %) by volila banku s českými majoritními vlastníky.

Výsledky mě mile i nemile překvapily. Mile proto, že je příjemné vědět, že čeští klienti by upřednostnili českou banku, a že už tudíž neplatí to polistopadové povrchní vnímání, že všechno ze západu je takzvaně in a všechno české je nekvalitní, uvádí Patrik Nacher, majitel serveru bankovnipoplatky.com. Nemile proto, jak velká část klientů neví, komu patří i ty největší a nejznámější banky působící na českém trhu, dodává Nacher.


Autor: SANEP

Autor: SANEP

Autor: SANEP
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).