Hlavní navigace

Pošta zavádí novou službu: ke svému balíku se dostanete kdykoli

Sdílet

Gabriela Hájková 26. 7. 2012

Chodíte z práce až když je pošta zavřená a nejste doma, abyste si vyzvedli balík co vám tam dovezou? Pak vám bude vyhovovat nová služba České pošty – balíkomat.

Služba balíkomat, která umožní výběr zásilky na dobírku, bude fungovat 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Provoz si můžete otestovat od tohoto týdne do 3. srpna na hlavní pražské poště v Jindřišské ulici ve všední dny mezi 10. a 19. hodinou.

A jak služba funguje? Poté, co si objednáte například zboží z nějakého e-shopu, si ho necháte zaslat na váš nejbližší balíkomat. Až bude zásilka na místě, poštovní doručovatel vám zašle potvrzující SMS s PIN kódem a případně i dobírkovou cenou.

Pak už je na vás abyste dorazili k balíkomatu a pomocí PINu a případné úhrady dobírky vyzvedli svou zásilku z příslušné přihrádky.

Služba by se měla rozjet od roku 2013, kdy Česká pošta umístí po ČR prvních deset balíkomatů. Do konce roku 2014 se počítá až se 150 balíkomaty po celé zemi. Umístěny budou zejména v okresních a krajských městech. Podle výsledků průzkumu by měly být balíkomaty umísťovány v nákupních centrech, před poštou či u nádraží.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).